تعاونی برتر ملی در دو سال متوالی

شرکت تعاونی توسعه و عمران
​​​​​​​ شهرستان قم

خرید سهام

025-33554377

قم باید پایلوت حلال کشور شود

آیت الله مبلغی ،فقیه ناظر بر امور حلال کشور با تاکید بر اینکه تنها مرجع رسمی صدور نشان حلال در کشور سازمان ملی استاندارد است،گفت شهر قم باید در این زمینه به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود.

 

 

در نشست ویژه ای که  با حضور آیت الله مبلغی فقیه ناظر بر حلال کشور،مجید آوری فرد مدیر کل استاندارد و اعضای شورای فقهی حلال کشور در کشتارگاه طیب گوشت برگزار شد، بر لزوم قرار دادن قم به عنوان پایلوت حلال کشور تاکید شد .

آیت الله مبلغی در این نشست بیان داشت : راهبرد های حلال باید به صورت متمرکز در استان قم اجرایی شود تا شهر قم به عنوان یک الگو در سطح کشور مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه تنها مرجع رسمی صدور نشان حلال در کشور سازمان ملی استاندارد است،افزود ارائه نشان حلال از سوی سایر دستگاه های اجرایی دولتی و خصوصی در کشور فاقد وجاهت قانونی است.

گفتنی است این نشست و بازدید از بخش های مختلف کشتارگاه شرکت «طیب گوشت» با حضور فقیه ناظر بر امور حلال کشور،مدیر کل استاندارد،اعضای شورای فقهی حلال کشور و نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان به منظور بررسی فرایندها و دستور العمل های صدور نشان حلال برای این واحد کشتارگاهی در استان قم انجام شد

سید ضیاءالدین ضیایی، مدیرعامل شرکت توسعه و عمران قم نیز در این جلسه بیان داشت که هلدینگشان در زمینه های مختلف فالیت دارد و خرید و بهره برداری از کشتارگاه قم و پایلوت کردن مجموعه مذکور برای برند حلال،در راستای عملیاتی نمودن توافق انجام شده فیمابین شرکت توسعه و عمران و استانداری و استاندارد و تفاهم نامه منعقده با موضوع حلال بین استانداری قم و شهر لین شیای چین بوده است.

شاهزاده مدیرعامل کشتارگاه نیز ضمن معرفی بخش ها و پتانسیل های مجموعه کشتارگاه به موقعیت ویژه قرارگیری کشتارگاه در مجاورت دامشهر و بخش جعفریه و فراهم بودن امکان تامین دام مناسب و تولید گوشت مطلوب و بهداشتی برای استان قم و استان های همجوار اشاره کردند.

 

 

درپایان بخش های مختلف کشتارگاه شرکت طیب گوشت و انجام مراحل ذبح شرعی و حلال، برای دام های سبک و سنگین. بخش های بسته بندی، پیش سرد کن ها ،تونل های انجماد، سردخانه های نگهداری و سالن بارگیری گوشت بازدید به عمل آمد.

گفتنی است کشتارگاه موجود از طرح های سفر مقام رهبری به قم بوده است که توسط شرکت توسعه و عمران قم تکمیل و راه اندازی شده است.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها